Kde se vzalo TmZtM

Kde se vzalo TmZtM

Vítejte na webu světoznámé kapely TmZtM, pakliže si pokládáte otázku, co náš název znamená, nejste první a vzhledem k našemu věhlasu, ani poslední. Nicméně jsme se rozhodli zástupy fanoušků již déle nenapínat a tuto záhadu hlavolamu rozkrýt. Již od našich mladých let jsme měli tendenci upadat do depresí.

Náš basák Pítrs většinou proto, že si s ním kluci nechtěli hrát na písečku, protože jim vždycky rozšlapal bábovičky a holčičky se ho bály, protože již v dětství v nich evokoval pocity asi jako známý hliněný muž, jehož uplácal Jehuda ben Becalel, známý spíše pod jménem Rabi Löw. Když potom zestárl a snažil se dívky přesvědčit, že pod jeho hrubou maskou Golema se skrývá něžné srdce, trhal jim květy kudy chodil nehledě na to, zda je zahrada oplocená, číhá v ní rozlícený pes, či vzteklý stařík, úspěch se mu opět vyhýbal, jednou skončil s natrhnutýma kalhotama na prdeli od agresivního krysaříka, podruhé s boulí od hole vyděšené babičky. Pokaždé si ale opakoval jednu větu. “To mi… ” ale nebudem předbíhat událostem.

Když Golemovi Pítrsovi již táhlo na třetí rok života, na svět se vyklubal jeho oblíbený kolega, který se snaží zastat pozici kytaristy i zpěváka, ačkoli na kytaristu mu chybí rychlé prsty a na zpěváka hlas. Trpěl tím již od narození, zatímco ostatní miminka vždy přivolala maminku svým křikem, malý Matthew věčně trpěl hlady, protože jeho křik připomínal spíše polomrtvé kuře. Tím asi vnikla i jeho láska ke kuru domácímu, ačkoli určitý vliv mohl mít i jiný dětský zážitek, kdy matka neduživého chlapečka často odkládala do kurníku ke kohoutovi, prý aby se otrkal a poznal, jak vypadá pán domu mezi slepicema. Bohužel Mates si z toho vzal za své jen ten účas a ačkoli si okolí myslím, že se tím hrdě hlásí k punkové scéně, ve skutečnosti se jedná o vzpomínku na dětství… Když si uvědomil, jak marné jsou jeho představy, napadlo ho jediné. “To mi z …” ale nebudem předbíhat událostem.

Zatímco dva výše zmínění členové kapely jsou na světě poměrně dobře zmapovatelnou dobu, věk bubeníka Jarouš je opředen tajemstvím, stejně jako celá jeho existence, záhadně se objeví na zkoušce a koncertu, ale v hospodě s pivem v ruce jej potkáte zcela výjimečně, což už je sama o sobě u bubeníka vážná diagnosa. Zatímco jedna strana jej podzřívá, že je takzvaně zaparkován pod pantoflem, druhá mluví o mystickém původu tohoto málomluvného muže. Dle jedné z legend se traduje, že jakožto mladý nešťastně zamilovaný jinoch poté, co mu dívka utekla děsem v očích při pohledu na jeho chloubu, ukápla mu slza, rozhodil rukama, skočil z mostu a křičel: “To mi z toho…“

A dopadl přímo do středu kapely To mi Z toho Mrdne!